مدیریت ارتباط با مشتری چیست

مدیریت ارتباط با مشتری ( Customer Relationship Management : CRM) عبارتی است که نحوه تعامل  کسب و کار شما  را با مشتریان توصیف می کند. بیشتر افراد از CRM به عنوان سیستمی برای گرفتن اطلاعات در مورد  مشتریان استفاده می کنند. با این حال ، این تنها بخشی از CRM است.   در واقع CRM شامل استفاده از تکنولوژی برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای ارائه پشتیبانی و خدمات بهتر به مشتریان می باشد. به عبارت دیگر ، CRM همچنین در مورد کسب و کاری  است که شما با آن اطلاعات انجام می دهید تا نیازهای مشتریان موجود خود را بهتر برآورده کرده و مشتریان جدید را شناسایی و جذب کنید، در نتیجه سود بیشتری  را کسب کنید.

اکنون این سؤال مطرح می شود: رسانه های اجتماعی یا شبکه های اجتماعی چیست و چگونه آنها  کسب وکا ها در مدیریت ارتباط با مشتری کمک می کنند؟ رسانه های اجتماعی همه رسانه ها (پلتفرم) هستند که از یک ارتباط متقابل پشتیبانی می کنند و تبادل تعاملی اطلاعاتی از طریق پلتفرم های دیجیتالی می باشد .

پل گرینبرگ یک CRM اجتماعی ر این گونه ا تعریف می کند “Social CRM یک فلسفه و یک استراتژی تجاری است که توسط یک بستر فناوری ، قوانین تجاری ، فرآیندها و ویژگی های اجتماعی پشتیبانی می شود ، به منظور ایجاد مشتری در یک گفتگوی مشترک به منظور ارائه ارزش سود متقابل در یک پشتیبانی محیط تجاری قابل اعتماد و شفاف. این پاسخ شرکت به مالکیت مشتری در مکالمه است . در مقایسه ، CRM سنتی “یک فلسفه و یک استراتژی تجاری است که توسط یک سیستم و یک فناوری پشتیبانی شده برای بهبود تعامل انسان در یک محیط تجاری پشتیبانی می شود” . CRM سنتی مبتنی بر یک رویکرد عملیاتی داخلی است. CRM این است که رابطه مشتری را به طور مؤثر مدیریت کنید. بنابراین یک CRM اجتماعی ترکیبی از رسانه های اجتماعی و CRM است ، بنابراین بیشتر از گسترش CRM سنتی است. بنابراین ، هدف از CRM اجتماعی استفاده از فناوریهای اجتماعی و مشارکتی از طریق تماس با مشتری برای حل مشکلات تجاری  به روشی آسان تراست . می توان گفت مدیریت ارتباط مشتریان از طریق شبکه های اجتماعی  در واقع همان روش های و راهکار CRM سنتی است اما در بستر  فناوری اطلاعات می باشد.

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.